систем за напојување ветрот соларни и хибридни мрежа

55555

 

Принцип работат :

Турбина на ветер и соларна панел производство на електрична енергија, електрична енергија е обвинет во групата на батеријата со контролер за полнење, а потоа преку инвертор, снабдување систем за напојување со наизменична струја за товари.

Кога нема струја во тесто група, инверторот ќе се префрлат на мрежата и да продолжи да обезбеди енергија за товари, пак, инвертор ќе наплаќаат на батеријата за да се задржи на батеријата во добра состојба.

S ystem конфигурација:

опрема

Техничка спецификација

Квантитет

турбина на ветер

RW-5 kw променлива теренот, DC240V

1

Кула и додатоци

8 милиони, монопол кула

1

Соларен панел и Држач за

5 kw, nanocrystal

1

Off мрежа ветер Соларната хибриден контролор

5 kw ветер, соларна 5 kw, DC240V

1

Off мрежа инверторот со прекинувач мрежа функција

10kVA / DC240V / AC220V

1

Батеријата и држач

12V / 200Ah

40

S ystem предностите

 

Погодно за места со нестабилна електрична мрежа.

примена поле

Почетна апликација, остров, мало село, мала централа, рурални домашни, мали фарми, земјоделски, комерцијални.

Испратете ја вашата порака:

Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп


Време на мислењето: Април-20-2018
WhatsApp Online Chat !