5KW-мрежа на Сончевиот систем

Краток опис:

Key Specifications/Special Features Model number: RS-5KW  Solar Power (W): 5KW Load Power (W): 5KW Work Time (h): 24 Hours Solar panel: MONO OR POLY Serve Life: 25 years Inverter: on grid USAGE: Home, Factory, Commercial, Industry Technical Support: Yes, can be customized Output Voltage(V): 110/120/220/230V/240V Certificate: CE TUV IEC ROHS Material: Aluminum Alloy.Stainless Steel 5KW ON GRID SOLAR SYSTEM NO. ITEM SPECIFICATION QUANTITY 1 Solar Panel Poly...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Qingdao
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Клучни карактеристики / Посебни карактеристики

  Број на моделот: RS-5KW  Соларна енергија (W): 5KW
  Транспорт на енергија (W): 5KW Работното време (h): 24 часа
  Соларен панел: Моно или поли Послужи на животот: 25 години
  Инвертер: на мрежа КОРИСТЕЊЕ: Дома, фабрика, трговска, индустриска
  Техничка поддршка: Да, може да се изменуваат Излезниот напон (V): 110/120/220 / 230V / 240V
  Сертификат: CE TUV IEC ROHS Материјал: Алуминиум Alloy.Stainless челик

  5KW НА ТАБЕЛАТА Сончевиот систем

  NO.

  Точка

  СПЕЦИФИКАЦИЈА

  КВАНТИТЕТ

  1

  соларни панели

  Поли Силиконската 270W

  20pcs

  2

  На Мрежа Инвертер

  5KW, AC220 / 240V, 50 / 60Hz

  1pcs

  3

  држач за монтажа

  Стан / рамен покрив, мелена

  1set

  4

  PV кабел

  Single-Core 4

  1set

  5

  MC4 конектор

  30A / 1000V DC

  1set

  6

  додатоци за монтирање

  Вклучи ги сите necessory инсталација делови

  1set

  gwefe

  fqwfqw

  zxczxc

  qeweq

  апликации

  jtyj

  xcrg

  Главни извозни пазари

  Азија Австралија
  Европа Африка
  Америка Централна / Јужна Америка

  zxczxcp

  Пакување и Shippment

  ФОБ пристаниште: Кингдао Водач Време: 10 ~ 30 дена

  asdasd

  Плаќање и испорака

  • Начин на плаќање: напредување ТТ, T / T, Western Union, PayPal, L / C ..
  • Испорака Детали: во рок од 30 дена по потврдувањето на ред

  regr

  kkuykyu

  sadzsd


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Online Chat !