Era diellore dhe rrjetit hibrid sistemit të furnizimit me energji elektrike

55555

 

Parimi i punës :

turbinë me erë dhe panel diellor të gjenerojë energji elektrike, energjia elektrike është akuzuar në grupin e baterisë nga kontrollues akuzuar, dhe pastaj përmes inverter, furnizimit të sistemit të energjisë AC për ngarkesat.

Kur nuk ka energji elektrike në grupin e qëlloj, inverter do të kaloni në rrjet dhe të vazhdojë për të siguruar energji për ngarkesa, ndërkohë, inverter do të ngarkuar në bateri për të mbajtur bateri në gjendje të mirë.

S konfiguracion SISTEMI:

pajisje

Specifikime teknike

sasi

turbinë Wind

RW-5kw katran ndryshueshme, DC240V

1

Tower dhe pajisje

8 milion, kulla monopole

1

panel diellor dhe kllapa

5kw, nanocrystal

1

era Off grid kontrollues diellore hibride

erës 5kw, diellore 5kw, DC240V

1

Off grid inverter me funksion switch rrjetit

10KVA / DC240V / AC220V

1

Bateri dhe Bracket

12 V / 200Ah

40

S avantazhet SISTEMI

 

I përshtatshëm për vende me rrjetin e paqëndrueshme të energjisë elektrike.

aplikimi fushë

Aplikimi në shtëpi, ishull, fshat i vogël, stacion të vogël të energjisë, në familje, pronat rurale të vogla, bujqësore, komerciale.

Dërgo mesazhin tuaj për ne:

Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Zemra


Ora Post: Apr-20-2018
WhatsApp Online Chat !