Renergy integrated LED street light

Краток опис:

Опис на производот На LED светло контејнер 1.0 е предводник на производот и 2018 најновите соларна надворешна светлина во сончевата светлина област. Светлината контејнер 1.0 претставува непушачите иновации во надворешно осветлување индустрија. Тоа е нашата мисија која замена на традиционалните надворешно осветлување во иднина. Основни предност Еден 3.2V влезниот напон Оваа функција ја има оваа светлина може да работи и во лоши временски услови како дождливо или облачни денови, или други лоши сонце средина. На Core Предност Две мувла направени произ ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Qingdao
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  fwefwe szdsaf

  Опис на производот

  LED светло контејнер 1.0 е предводник на производот и 2018 најновите соларна надворешна светлина во сончевата светлина област. Светлината контејнер 1.0 претставува непушачите иновации во надворешно осветлување индустрија. Тоа е нашата мисија која замена на традиционалните надворешно осветлување во иднина.

  Една предност на Core

  3.2V Влезен напон
  Оваа функција ја има оваа светлина може да работи и во лоши временски услови како дождливо или облачни денови, или други лоши сонце средина.

  Предност на Core Два

  Мувла изработен производ
  на ефикасноста на производството и зголемување на цврстина.

  Предност на Core Три

  Подобро Рационализира тело со подобри перформанси. Поради мувла направени производ, тоа е подобро да се насочат на телото, што придонесува за потенцијалните перформанси на производот
  На Core Четири Предност

  Со висок квалитет на материјалот
  материјал Телото е алуминиум alloy.The полнење компонента е monocrystalline силициум (А Одделение) .На литиумска батерија која се користи за производство на електрична автобус е внатре. На електронски компоненти може да се постигне на воено ниво ..

  Предност на Core Петка

  Shining Цела ноќ
  Ние и ветуваме дека тоа може да се свети цела ноќ long.Not само заради користењето на голем капацитет на батеријата и висок квалитет на увезени LED светилка, но, исто така, имаме истражени и развиени интелигентен систем за контрола на осветлување. Тоа може да се дистрибуираат на резидуална струја повеќе интелигентно да го задржи.

  инсталација

  grdgre

  dqwewq

  11111

  прирачници производ

  Светлината на садот 1.0A (соларни уличното осветлување сите во еден)cwqfwq

  Предводени :Nichia  ( 20W, 2000lm )

  Батерија: Железо литиум (30ah)

  Соларни клетки: monocrystalline силициум (30W)

  Тежина: 7,6 кг

  Големина :755 * 350 * 81

  видови на бои: црна и бела

  температура безбедност: -20 - 65 (Целзиусови)

  животниот век на производот:> 50000 (час)

  Осветлување логика: целосна осветлување моќ за првите 4 часа,

  Потоа интелигентни осветлување

  Сертификат за квалитет :CE, RoHS

  Примена: отворен \ проектот \ патот \ сценско место

   

  Светлината на садот 1.0b (соларни уличното осветлување сите во еден)222222

  Предводени :Nichia  ( 30W, 3000lm )

  Батерија: Железо литиум (40ah)

  Соларни клетки: monocrystalline силициум (40W)

  Тежина: 7,8 кг

  Големина :755 * 350 * 81

  видови на бои: црна и бела

  температура безбедност: -20 - 65 (Целзиусови)

  животниот век на производот:> 50000 (час)

  Осветлување логика: целосна осветлување моќ за првите 4 часа,

  Потоа интелигентни осветлување

  Сертификат за квалитет :CE, RoHS

  Примена: отворен \ проектот \ патот \ сценско место

   

  На 1.0c светлината Контејнер (соларни уличното осветлување Сплит тип)33333

  Предводени :Nichia  ( 60W, 6000lm )

  Батерија: Железо литиум 80ah)

  Соларни клетки: monocrystalline силициум (80W)

  Тежина: 10,5 кг

  Големина :755 * 350 * 81( светилки )+ 755 * 350 ( соларна панел )

  видови на бои: црна и бела

  температура безбедност: -20 - 65 (Целзиусови)

  животниот век на производот:> 50000 (час)

  Осветлување логика: целосна осветлување енергија за првите 4 часа ,

  Потоа интелигентни осветлување

  Сертификат за квалитет :CE, RoHS

  Примена: отворен \ проектот \ патот \ сценско место

   

   

  На 1.0d светлината Контејнер (соларни уличното осветлување Сплит тип)4444444

  Предводени :Nichia  ( 80W, 8000lm)

  Батерија: Железо литиум 120ah)

  Соларни клетки: monocrystalline силициум (120W)

  Тежина: 13 кг

  Големина :755 * 350 * 81( светилки )+ 755 * 350 ( 2 соларни панели )

  видови на бои: црна и бела

  температура безбедност: -20 - 65 (Целзиусови)

  животниот век на производот:> 50000 (час)

  Осветлување логика: целосна осветлување енергија за првите 4 часа ,

  Потоа интелигентни осветлување

  Сертификат за квалитет :CE, RoHS

  Примена: отворен \ проектот \ патот \ сценско место

  пакет

  55555

  апликации

  66666


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !