Off-мрежа соларни и дизел хибриден систем за снабдување со електрична енергија на ветерот

222222

Off-мрежа соларни и дизел хибриден систем за снабдување со електрична енергија на ветерот 

принципот на системот на работа:

Турбина на ветер и соларна панел производство на електрична енергија, електрична енергија е обвинет во групата на батеријата со контролер за полнење, а потоа преку инвертор, снабдување систем за напојување со наизменична струја за товари. Дизел генератор се користи како се врати на власт, тоа ќе почне кога ветерот и сончевата се недоволни, задолжен во батеријата за заштита на батеријата.

Овој систем е широко се користи таму каде што нема електрична енергија во оддалечена област; Со цел да се намали загадувањето на потрошувачката на енергија и животната средина и заштеда на трошоците, што се однесува на ветерот и сончевата енергија за да се исполнат барањата за користење на енергија. Овој систем може да се направи целосна употреба на новата енергија и подобрување на новата енергетска ефикасност за намалување на загадувањето на потрошувачката на дизел и животната средина и заштеда на енергија

Системска конфигурација:

опрема

Техничка спецификација

Квантитет

турбина на ветер

RW-5 kw променлива теренот, DC240V

1

Кула и додатоци

8 милиони, монопол кула

1

Соларен панел и Држач за

5 kw, nanocrystal

1

Off-мрежа ветер и соларни хибрид дизел контролер

5 kw ветер, соларна 5 kw, DC240V

1

инвертер

10kVA / DC240V / AC220V

1

Батеријата и држач

12V / 200Ah

40

дизел

5 kw

1

предности на системот

 

  1. Доверливост

Модуларен дизајн; подобрување на сигурноста на системот преку излишни дизајн, кој гарантира на системот се уште може да работи кога еден од потсистеми има дефект.

  1. гаранција снабдување добра моќ

Повеќе енергија дополнувања; контрола на номинална моќност да се префрлат дизел за моќ употреба кога системот енергија недоволни а во меѓувреме отсечени непотребно оптоварување за зголемување на времето на систем за напојување.

  1. Висока ефикасност

Од примарна енергија е сомнителна и ограничени, на ефикасноста на системот мора да биде богатство; системот прифаќа моќ модули IGBT и PWM контрола на владата за намалување на потрошувачката на енергија за греење.

  1. добра приспособливост

Системот користи модуларен дизајн за да се гарантира приспособливост систем; обезбеди прекинувачот за зголемување на капацитетите на електроенергетскиот систем да бидете сигурни дека надградба на системот

  1. висока автоматизација

целата апликација систем донесува автоматски начин за контрола на системот и да се намали човечката контрола, а не само за подобрување на работната ефикасност, но, исто така, се зголеми безбедноста на системот и сигурноста

поле апликација

Почетна апликација, остров, мало село, мала централа, микро мрежа систем, рурални домашни, мали фарми, земјоделски, комерцијални.

студија на случај за аплицирање

Испратете ја вашата порака:

Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме


Време на мислењето: Април-03-2018
WhatsApp Online Chat !