On-мрежа систем

44444

На мрежа систем (или систем за приклучување на мрежа) е најпопуларната апликација систем сега. Турбини на ветер генерира наизменична електрична енергија, електрична енергија е варира во напонот и фреквенцијата во зависност од брзината на ветерот. На мрежа контролер претвора овој електрична енергија во еднонасочна струја и ја регулира напон во безбедна и прифатлива вредност на на препашете инвертер. На мрежа инверторот ќе ги праќа на електрична енергија во мрежата мрежа.

Renergy турбина на ветер може да се користи заедно со Power еден, Ginlong, SMA , Делта, el инвертори.

Конфигурацијата на системот :

опрема

Техничка спецификација

Квантитет

турбина на ветер

RW-5 kw променлива теренот, DC400V

1

Кула и додатоци

8 милиони, монопол кула

1

На мрежа контролер

5 kw за користење на мрежа

1

На мрежа инверторот

5 kw,

Моќ еден PVI-6000 /

GCI-6K /

Ветровито момче 6000

1

предности на системот

 

  1. Без батерија, се спаси цена.
  2. Висока рентабилност (враќање на инвестицијата). Во некои место, време на созревање може да биде помал од 5years.

3. Погоден за новата политика на различни земји, со економска вредност и социјална помош

4. Максимизира користење турбина на ветер

поле апликација

Овој систем се користи нашироко за дом, фабрика, на руралните домашни, мали фарми, земјоделски, комерцијални, мала централа, микро мрежа централа и некоја земја која им овозможува на силата на ветерот за да се поврзете на електричната мрежа.

студија на случај за аплицирање

На мрежа систем студија на случај

Испратете ја вашата порака:

Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце


Време на мислењето: Април-21-2018
WhatsApp Online Chat !