Телеком систем за напојување станица

33333

Телеком систем за напојување станица 

Мали ветерни турбини се совршено решение за телекомуникацискиот сектор.

Телеком станици се распоредени во изобилство од целиот свет да се обезбеди доволен комуникациска инфраструктура. Во повеќето од оддалечена област, условите моќ за овие станици се честопати се обезбедуваат преку опасен за животната средина дизел генератори, кои не се само скапо да се работи, но исто така и со континуираниот пораст на понудата на фосилни горива, употребата на дизел генератори наскоро ќе стане неодржлив.

Renergy ветерни турбини со ниска барања за сервисирање и одржување направи инсталацијата во оддалечените и тешко да се услуга локации попривлечно.

Примена: За да се обезбеди сигурен, ефективни и еколошки извор на енергија за Кина мобилни телекомуникациски станица во оддалечена област.

Од годината на 2008 година, Renergy учествувал во дизајнот на сигурен извор на енергија за телекомуникациски станици во руралните области за Кина мобилен телефон. Повеќето од новите сајтови или ажурирани сајтови се изградени на планини и ридови, тоа е потребно да се изгради мрежа и одржување може да се врши во секое време од годината, а минимизирање на посети

Клучот опрема на системот за снабдување со електрична енергија е Renergy ветер турбината. Се користи како главен елемент на далечински системи за енергија во руралните области. Како таква, оваа турбина покажа себеси во текот на неколку години во многу остри крајности на времето што може да постои во северозападниот и југоисточниот дел на Кина. област северозападно е ветровито подрачје; повеќето од MW ветерни фарми се наоѓаат таму. Многу силни налети на ветер може да се случи во секое време од годината, особено во текот на зимата, и тоа се влошува како резултат на поголема надморска височина и повеќе изложени локации каде што ќе се гради на телекомуникациски станици. Тоа е од суштинско значење дека секој опремата инсталирана на овие локации е издржлив и сигурен додека бараат минимално одржување.  

Системот е во функција од 2009 година и на електроенергетскиот систем на местата на инсталацијата се врши исклучително добро. Renergy инсталирани стотици такви систем за Кина мобилен телефон. И после тоа, Renergy почна да се обезбеди таков систем за Кина унија, Кина Телеком.

Досега, Renergy обезбеди стотици на таков систем за телеком клиенти во Русија, Таџикистан и Иран.

Принцип работат

Турбина на ветер и соларна панел производство на електрична енергија, задолжен во DC48 батерија група преку 48V ветер и соларна хибриден контролор, напојување за телекомуникациите товари.

Дизел генератор може да се користи како резервна копија за напојување. Систем може степен за да се обезбеди струја преку исклучување мрежа инверторот, а исто така на располагање за да се поврзете на мрежа преку он решетка инвертер.

Конфигурацијата на системот

опрема

Техничка спецификација

Квантитет

турбина на ветер

RW-5 kw променлива теренот, DC200V

1

Кула и додатоци

8 милиони, монопол кула

1

ветер контролер

DC48V / 100A

1

Соларен панел и Држач за

5 kw, nanocrystal

1

соларни контролер

DC48V / 100A

1

инвертер

2kVA / DC48V / AC220V

1

Батеријата и држач

2V / 800Ah

48

систем за предност

 

1. Повеќе врска соларен панел

2. Повеќе врска турбина на ветер

3. Дизел генератор како резервна копија

4. соларни функција MPPT

5. ветрот функција турбина MPPT

6. Соларна енергија за контрола на излезниот напон

7. ветер моќ за контрола на излезниот напон

систем за управување со енергија 8. Дигитални батерија

9. Интелигентен систем за управување со товар

10. Систем за вина дијагностицирање и систем за следење

трансфер систем 11. Безжична

12. Ветер управување со турбина работи.

апликација област

Телеком станица, сигналот станица, GSM базни станици и така натаму.

студија на случај за аплицирање

Телеком случај станица студија

Испратете ја вашата порака:

Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете ѕвезда


Време на мислењето: Април-19-2018
WhatsApp Online Chat !