Off-rrjet era diellore dhe Naftë Hibrid sistemit të furnizimit me energji elektrike

222222

Off-rrjet era diellore dhe Naftë Hibrid sistemit të furnizimit me energji elektrike 

parimin e sistemit të punës:

turbinë me erë dhe panel diellor të gjenerojë energji elektrike, energjia elektrike është akuzuar në grupin e baterisë nga kontrollues akuzuar, dhe pastaj përmes inverter, furnizimit të sistemit të energjisë AC për ngarkesat. gjenerator dizel është përdorur si një back up pushtet, ajo do të fillojë kur era dhe diellore janë të pamjaftueshme, të ngarkuar në bateri për të mbrojtur bateri.

Ky sistem është përdorur gjerësisht ku nuk ka pushtet në zonë të largët; Në mënyrë për të reduktuar konsumin e energjisë dhe mjedisit ndotjen dhe ruajtur kosto, kjo vlen erës dhe energjisë diellore për të përmbushur kërkesat e përdorimit të energjisë. Ky sistem mund të përdorni të plotë të energji të reja dhe përmirësimin e efikasitetit të re të energjisë për të reduktuar konsumin naftë dhe mjedisit ndotjes dhe të kursyer energji

konfigurimit të sistemit:

pajisje

Specifikime teknike

sasi

turbinë Wind

RW-5kw katran ndryshueshme, DC240V

1

Tower dhe pajisje

8 milion, kulla monopole

1

panel diellor dhe kllapa

5kw, nanocrystal

1

Off-rrjet diellore erës dhe kontrollues Diesel Hibrid

erës 5kw, diellore 5kw, DC240V

1

inverter

10KVA / DC240V / AC220V

1

Bateri dhe Bracket

12 V / 200Ah

40

naftë

5kw

1

Përparësitë e sistemit

 

  1. seriozitet

projektimit modularized; të përmirësuar besueshmërinë e sistemit përmes projektimit të tepërta, që garanton sistemin ende mund të punojnë, kur njëri prej nënsistemeve ka mosfunksionim.

  1. Fuqia e mirë furnizimi me garanci

plotësimet Multiple energjisë; kontrolluar pushtetin vlerësuarat për të kaluar naftë për përdorim të energjisë, kur energjia e sistemit të pamjaftueshme dhe ndërkohë prerë ngarkesë të panevojshme për të zgjeruar kohën e sistemit të furnizimit me energji elektrike.

  1. efikasitet të lartë

Që nga energjia primare është i dyshimtë dhe i kufizuar, efikasiteti i sistemit duhet të cmuar; sistemi miraton module pushtet IGBT dhe mënyrën e kontrollit PWM për të reduktuar konsumin e energjisë të sistemit.

  1. scalability mirë

Sistemi përdor dizajn modular për të garantuar scalability e sistemit; sigurojë kaloni për të rritur kapacitetin e sistemit të energjisë për të siguruar përmirësimin e sistemit

  1. automatizimi të lartë

Aplikimi i gjithë sistemi miraton mënyrë automatike për të kontrolluar sistemin dhe të reduktuar kontrollin e njeriut, jo vetëm për të përmirësuar efikasitetin e punës, por edhe rritjen e sigurisë dhe besueshmërinë e sistemit

fusha e aplikimit

Aplikimi në shtëpi, ishull, fshat i vogël, stacion të vogël të energjisë, sistemi i mikro grid, vendas, pronat rurale të vogla, bujqësore, komerciale.

Aplikimi Studimi i rastit

Dërgo mesazhin tuaj për ne:

Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Tree


Ora Post: Apr-03-2018
WhatsApp Online Chat !