RW-30kw katran ndryshueshme turbinë me erë

Përshkrim i shkurtër:

Technical parameter RW-30kw variable pitch Technical parameters 13.5V Wind rotor diameter (m) 13.5 Blade material and quantity Fiber glass reinforced * 3 Rated power / max power (w) 30k/35k Rated wind speed (m/s) 10 Rated rotating speed (rpm) 90 Working wind speed (m/s) 3-30 Startup wind speed (m/s) 2.5 Survived wind speed (m/s) 60 Working voltage (v) DC240V(off grid) / DC400V(on grid)AC240 Battery voltage / capcity (v, ah) 12*20...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 1 Piece/Pieces
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Qingdao
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  parametër teknik

  RW-30KW ndryshueshme katran Parametrat teknike 13.5V

  diameter e erës rotorit (m)

  13.5

  material Blade dhe sasia

  fibër qelqi përforcuar * 3

  fuqia vlerësuar / fuqia max (w)

  30k / 35k

  shpejtësia e erës vlerësuar (m / s)

  10

  shpejtësi vlerësuar rrotulluese (rpm)

  90

  Duke punuar shpejtësia e erës (m / s)

  3-30

  shpejtësi fillimin e erës (m / s)

  2.5

  shpejtësia e erës mbijetoi (m / s)

  60

  tension pune (v)

  DC240V (off rrjetit) / DC400V (në rrjet) AC240

  tensionit bateri / capcity (v, ah)

  12 * 20 = 240V / 200Ah

  Metoda e rregullimit Speed

  Rregullimi ndryshueshme katran + electromagnet frenave + yawing aktive

  Metoda Stop

  frenave mekanike, frenave aerodinamik

  lloj gjenerator

  Tre faza, magnet i përhershëm

  kuti e shpejtësisë

  Jo, makinë të drejtpërdrejtë

  peshë turbinë e erës (kg)

  2600

  Tower lartësia / peshe (m / kg)

  25/4200

  Max force horizontal (N)

  27602

  turbinë ere dimension D * L (m)

  13.5 * 2.5

  nivel zhurma (dB)

  <65

  Paketimi info për transportin

  5PKGS, 7160kg, 28CBM

  kurba e prodhimit të energjisë

  RW-30kw erës variable katran kurbë prodhimit të energjisë turbinë

  dawsd80208142734

  RW-30kw katran ndryshueshme të prodhimit turbinë me erë vjetor të energjisë elektrike (AEP)

  Features

  katran ndryshueshme

  Sistemi ABS

  kontrollit inteligjente

  yawing aktive

  Sistemi Remote monitorimit

  Fail dizajn të sigurt

  Teknologji e avancuar 

  4A.  katran ndryshueshme

  ZCS

  turbinë me erë katran Krem ndryshueshme është një produkt i patentuar dhe jam i pari në Kinë. vetë-zhvilluar mekanizëm katran ndryshueshme e turbinave të erës përshtat katran teh mëposhtëm rotorit shpejtësia e erës dhe shpejtësinë e erës e rradhës, dhe për të mbajtur turbinë ere me shpejtësi të vlerësuarat rradhës. Turbinave të erës ka një fuqi të qëndrueshme e prodhimit dhe drejtimin sigurt dhe është mirëmbajtje pa pagesë.

  përfitimet

  Dizajni 1.Mechanical, të sigurt dhe të besueshëm

  kontroll 2.Precise:

  kufiri i sipërm i RPM është i kontrolluar brenda 10rpm, menaxhimin e saktë

  Mbrojtja 3.Multiple për komponentet kryesore, machining saktë

  4B. ABS - Sistemi i frenave Aerodynamic

  Sistemi 1.ABS përfshin mekanizmin katran Rregulloreje, frenave aktive, kontrollues, dhe pjesë të tjera. Sistemi zbuluar shpejtësinë e erës, tension, aktuale dhe parametra të tjerë elektrike të përcaktuar Wind turbinë rrjedhshëm apo mbyllur.

  Sistemi 2.ABS është hera e parë për turbina ere të vogla për të realizuar funksionin automatik frenave. turbinë me erë Krem bë një e rëndësishme e sigurisë. frenave tradicionale përfshirë ngarkesës hale (frenave elektronik), frenave manual apo jo ndryshueshme frenave katran.

  3.Since 2010, sistemi i parë ABS është projektuar. Tani sistemi ABS është aplikuar në turbinat me erë katran ndryshueshme gjerësisht, ajo u bë një mbrojtje të sigurisë hapi i fundit

  4C.  kontrollit inteligjente

  Krem sistemi i kontrollit inteligjent është një sistem i shpikur inteligjent elektrik, miratimin më të mirë të turbinave të erës teknologji të kontrollit dhe krehje ndryshueshme katran karakteristikat e turbinave të erës. hardware kryesore janë nga furnizuesit më të mirë ndërkombëtare, kanë aftësi të qëndrueshme drejtimin dhe aftësi të fortë anti-ndërhyrje. Software miraton strategjinë e kontrollit tepricë për të siguruar sistemin drejtimin në mënyrë të sigurtë dhe të besueshme. Sistemi ka extendibility të fortë; ajo mund të përputhen me të gjitha llojet e inverter markë e famshme dhe të largët modul monitor. Ajo i plotëson kërkesat e klientit të shërbimit me një ndalesë.

  Përfitimet inteligjente të kontrollit

  • mbrojtja inteligjente

  Përfitimet inteligjente të kontrollit

  Inteligjente Mbrojtja:

  15 edundancy masat e mbrojtjes të sigurisë:

  1.Yawing mbrojtje frenave për dështim të pushtetit, të tilla si mbi tension, mbi aktuale, mbi shpejtësinë e rradhës, me kalimin e temperaturës, presionit të ulët dhe kështu me radhë;

  2.sensor mbrojtje dështim për tension, aktuale, shpejtësia e rradhës, shpejtësia e erës, drejtimin e erës;

  3.System dështimi emergjente mbrojtjen frenave për yawing dhe kontrollin e katran dështimit;

  4.protection për "inverter është jashtë net"; ndaluar në më shumë se shpejtësia e erës; funksion restart shpejtësi sa më të ulët të erës dhe kështu me radhë.

  monitorimi 5.Remote

  Përdoruesi mund të monitorojë sistemin e turbinave të erës nga interneti ose celular në kohë reale. 

  wqdw

  yawing aktive

  erës 1.automatic drejtim themelimi

  zhdredhje 2.Automatic 

  4D.  Fail Safe dizajn

  Në Extremely kushte, nëse të gjithë mbrojtjen e dështuar, Unique Fail projektimin e sigurt të Krem do të punojë, era teh turbinë do të bëhet pupël, ndaluar turbinë me erë. E fundit dështojnë dizajn të sigurt do të mbajë turbinë ere të sigurt në çdo rast.

  fusha e aplikimit 

  Sistemi Micro Power Grid,

  Për sistemin e rrjetit,

  Sistem i izoluar,

  off sistemin e rrjetit,

  Era dhe sistemi diellor hibrid,

  stacion bazë celulare,

  stacion Telecom,

  Island dhe sistem ndriçimi pamje dhe kështu me radhë.

  N nivel oise

  Raporti niveli i zhurmës

  1. Kushtet e provës:

  a. Matja është bërë në 10 metra lartësi, i cili është një ligj daneze për matjen e zhurmave të erës.

  b. Mulli ka "të buta" sipërfaqet rreth tij, si toka dhe bar.

  c. Mikrofoni është i vendosur 17 metra pas mokrës, parë nga drejtimi i erës, me një sipërfaqe të fortë nën atë.

  2. Rezultatet e testit:

  Largësia (m) dB (A) në 6 m / s dB (A) në 8 milion / s
  5 51.8 53.9
  10 50.7 52.3
  15 49.5 51.5
  20 47.8 49.9
  25 46.6 49.0
  30 45.2 47.7
  35 43.9 46.5
  40 43.1 45.1
  45 42.2 44.2
  50 41.3 43.5
  60 39.6 42.2
  70 38.5 41.1
  80 37.6 39.2
  90 36.2 38.3
  100 34.8 37.1

  Saktësi: + -2dB

  krahasimet:

  Lavatriçe tjerrje në kuzhinë - 76dB (A)
  depo frigorifer në kuzhinë - 42.0dB (A)
  dhomë të qetë bibliotekë - 40dB (A)
  dhomë gjumi të qetë gjatë natës - 35dB (A)

  Paketimi informacion

  Paketuara në rast druri.

  ascd


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !